Loading…

Mechanik - Naprawa - Serwis Samochodów Toyota Warszawa

Mechanik z doświadczeniem w naprawie samochodów typu Toyota
Mechanik Toyota - Kontakt

Wypadanie zapłonu, dlaczego? Jak dochodzi do wypadania zapłonu?Cześć, z tej strony Ariel, w tym odcinku dowiesz się na czym polega wypadanie zapłonu. Podczas pracy silnika dochodzi do wypadania zapłonu w momencie, kiedy brakuje któregoś czynnika niezbędnego do wybuchu mieszanki w komorze spalania. Jeśli mówimy o silniku benzynowym, aby doszło do wypadania zapłonu musi brakować jednego z poniższych elementów: Iskry niezbędnej do zapłonu, paliwa, które jest podstawowym elementem lub powietrza. Wypadanie zapłonu pojawia się w silniku podczas jego pracy, odczuć je możemy jako potocznie nazywane sporadyczne szarpanie silnikiem. Najczęstszym powodem wypadania zapłonu jest problem z układem zapłonowym oraz układem paliwowym. Mówiąc o układzie zapłonowym zawęrze tutaj pole do cewek i / lub świec zapłonowych. Kolejny najczęstszy problem związany z wypadaniem zapłonu to problem związany układem paliwowym a dokładniej z wtryskiwaczem benzyny, wtryskiwacze są częstym problemem w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania. Silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny w grupie vw (volkswagen, seat, skoda, audi i porsche) są oznaczone jako „FSI” oraz „TFSI”. Jednak problem jaki dopadł ten konkretny samochód dotyczył usterki elektrycznej. Usterka elektryczna czyli np brak zasilania wtryskiwacza także będzie powodowała wypadanie zapłonu, przez co silnik nie będzie pracował poprawnie.
Ale co tu wiele opisywać podstaw pracy silnika.

Zapraszam do obejrzenia odcinka.

Youtube Serwis Toyoty i Lexusa to gwarancja doskonałej kondycji samochodu oraz Twojego bezpieczeństwa. Dla wyspecjalizowanego warsztatu naprawa samochodu marki Toyota to nie problem w Warszawie. Dzwoń do naszych specjalistów w Warszawie. Nasza firma naprawia samochody serwisujemy auta spalinowe, serwis samochodów hybrydowych, naprawa aut diesel, mechanika samochodowa dla aut Toyota w Warszawie.

Mechanik do Auta Toyota Warszawa

Serwis samochodów osobowych specjalizujących się w marce Lexus i Toyota. Kompleksowa obsługa serwisu – klimatyzacja, diagnostyka komputerowa.

Serwis Twojego samochodu Toyota lub Lexus gwarantuje, że pozostanie on w nienaruszonym stanie i zapewni Ci bezpieczeństwo. W Warszawie znalezienie profesjonalnego warsztatu, który może obsłużyć pojazdy Toyoty, nie powinno być trudne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami zlokalizowanymi w Warszawie. Nasza firma zajmuje się naprawą samochodów; w szczególności serwisujemy samochody spalinowe, samochody hybrydowe, samochody z silnikiem Diesla oraz naprawiamy samochody z silnikiem Diesla; ponadto jesteśmy mechanikami samochodowymi Toyoty w Warszawie.

Mechanik do Auta Toyota Warszawa

Warsztat ASO – Toyota Warszawa. Oferujemy Państwu kompleksową obsługę samochodów Toyota w naszym warsztacie ASO w Warszawie.

Serwis samochodów osobowych specjalizujących się w marce Lexus oraz Toyota. Kompleksowa obsługa serwisu – klimatyzacja, diagnostyka komputerowa. Serwis Toyota Warszawa – naprawa wszystkich modeli marki Toyota w Warszawie. Najlepszy serwis Toyoty w Warszawie zaprasza na naprawę, diagnostykę z naszym mobilnym mechanikiem samochodowym.

Dobry mechanik od Toyoty

Serwis Toyota » zapraszamy do serwisu samochodowego

20 thoughts on “Wypadanie zapłonu, dlaczego? Jak dochodzi do wypadania zapłonu?

 1. Kolego mam Audi A8 D2 4.2 V8 310km 2000r. (lift).
  Swiece nowe, przewody i cewki sprawdzone. Błędy :
  -Wypadanie zapłonu na 5-8
  -Zawór wtrysku powietrza wtórnego bank 1 – zbyt niski przepływ
  -System powietrza wtórnego – blok 2 zbyt maly przepływ. Co radzicie?
  Dodam ze błędy tylko na postoju. Gdy auto jedzie błędu nie ma.

 2. Pytanie do autora filmu, chociaż niekoniecznie. Chodzi o zjawisko ,które występowało np.w motorowerze Komar. Chodzi o czwórkowanie. Wyglądało to na wypadanie co drugiego zapłonu. Nigdy nie rozkminiłem tego zjawiska.Miałem kilkanaście lat i raczej niewielkie pojęcie o pracy dwusuwów

 3. A jak zapłon wypada tylko przy mocnym przyspieszeniu i wtedy łapie błąd? Po wyłączeniu i ponownym załączeniu wszystko wraca do normy…czujnik położenia wału może być przyczyną?

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!